Sestry s guľometom.

Autor: Pavol Satko | 20.11.2009 o 13:02 | Karma článku: 24,79 | Prečítané:  7726x

Keď som krát videl jej francúzsku barlu spomenul som si na pôvodného Šakala, ktorý mal v barle schovanú ostrelovačku na de Gaulla. Aj som jej povedal: Ale mate pekný guľomet!

Zastavovali sa u mňa v robote vždy keď boli v meste. Ta napravo si odložila guľomet a ta naľavo jej pomohla z kabáta. Tej napravo som objednal horúcu čokoládu a tej naľavo alžírsku kávu. Raz za čas mohli maškrtiť, veď sa narodili počas tej prvej veľkej hospodárskej krízy.

Ta naľavo sa dobre učila, ale bola najstaršia a musela ísť robiť do cvernovky, kde ju chémia zabíjala. Ta napravo sa tiež dobre učila, ale keď mala desať zle ochorela a zostala dieťaťom.

Ta naľavo ma tri deti a štyri vnúčaťa. Ta napravo ich všetky varovala a kočíkovala.

Keď obom pred 30 rokmi zomrela mama, ta naľavo každé ráno vstala a skôr než išla do roboty, bežala navariť otcovi a tej napravo.

Keď o pár rokov zomrel aj ich otec, tak ta naľavo presťahovala k sebe tú napravo.

Prežili spolu dlhé roky. Trochu sa ohli a trochu sa zmenšili. Pred 10 rokmi si ta napravo nafasovala od ortopedičky guľomet. Občas ho požičala tej naľavo večer do kostola, keď tú od celodenného lietania nohy boleli.

V júni si ta napravo zlomila stehennú kosť.

Keď ta naľavo dávala primárovi obálku, povedal jej: Za mesiac bude chodiť ako predtým.

Po dvoch mesiacoch ta napravo stále ležala v nemocnici, nič nejedla, nechodila a zberala sa umrieť.

Vtedy ta naľavo zorganizovala záchrannú akciu a tu napravo sme previezli k tej naľavo domov. Aj s pomocou tých okolo ta naľavo rozchodila tu napravo.

A tak po šiestych mesiacoch je všetko tak ako bolo. Ráno som pre ne prišiel. Zobrali guľomet a pomaličky sme dokráčali k autu Obe som odviezol k srdciarke. Keď skončili syn ich doviezol ku mne. Tej napravo - mojej tete - som opäť objednal horúcu čokoládu a tej naľavo -mojej mame- alžírsku kávu.

 Treba si na ne dávať pozor. Ženy sú od prírody silnejšie a tieto dve majú guľomet.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?